Великодня писанка


Наближається Світле Христове Воскресіння, Великдень. Подія Воскресіння Христового - найбільший і найсвітліше християнське свято. Це свято ще називають Пасхою, тобто Днем, в який здійснився наш перехід від смерті - до життя і від землі - до Неба. Великдень - найдавніший і важливе свято богослужбового року. 

В основі свята лежить історія чудесного воскресіння Ісуса Христа, розп'ятого на хресті за вироком іудейського суду. Понтій Пилат, римський прокуратор Іудеї, оголосив свій вирок в п'ятницю, і тоді ж відбулася страта. Після болісної смерті тіло Ісуса було поміщено в гробницю, висічену в скелі. Рано вранці в неділю до гробниці прийшли жінки, для того щоб підготувати тіло до поховання, намастити його пахощами. Однак виявилося, що гробниця порожня. Тоді до однієї з жінок, раскаявшейся грішниці Марії Магдалині, з'явилися два ангели і сам Ісус. Потім протягом 40 днів Ісус був своїм учням, щоб зміцнити їх віру, а потім повів апостолів на гору Оливну, де вони побачили чудове піднесення Ісуса. Саме тому в православній традиції святкування Великодня триває протягом 40 днів. Але все ж самий радісний для християн - це день Світлого Христового Воскресіння. 

Однією з традицій свята є розписування писанок. Згідно з першою легендою, яка згадується у грецьких рукописах Х століття, Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиберія зі звісткою про воскресіння Христа й подала йому яйця в якості подарунка. Імператор не повірив, що Ісус воскрес, і промовив: "Скоріше це яйце стане червоним, ніж буде можливим воскресіння з мертвих". І тут у всіх на очах яйце почервоніло.

Сьогодні я розповіла дітям про писанки, що притаманні різним регіонам України. З моєю допомогою діти виготовляли писанки. Також я презентувала читачам тематичну виставку.Коментарі